Mobilné Slovensko sme založili v roku 2021 s cieľom pomôcť zefektívniť dopravu na Slovensku. Sme zoskupenie firiem s rovnakým zmýšlaním – chceme pomáhať zlepšovat dopravu prostredníctvom moderných technológií a využívánia dát, ktoré zároveň mestám a štátu poskytujeme.

Nekladieme si ľahké ciele, ale je v našej DNA vytvárať udržateľné spôsoby dopravy so zameraním na maximálnu efektívnosť, užívateľskú skúsenosť, dostupnosť a udržateľnosť.

POĎME ZMENIŤ, AKO SA SA ĽUDIA POHYBUJÚ, ABY BOLI MESTA LEPŠÍM MIESTOM

Našou misiou je tvorba udržateľného multimodálneho systému mobility na Slovensku ako alternatívy k využívaniu vlastných vozidiel v situáciách, kedy existuje efektívnejší variant.

Eduard Suchánek, Prezident, Mobilné Slovensko

CHCEME, ABY SLOVENSKO BOLO NAJLEPŠÍM PRÍKLADOM KRAJINY, V KTOREJ MOBILITA FUNGUJE EFEKTÍVNE

Usilujeme o to, aby sa nové trendy na Slovensku ujali čo najskôr. Máme pre to najlepší predpoklad. Naša skupina firiem poskytuje dohromady mnoho moderných prostriedkov dopravy. Od taxi cez aplikáciu cez elektrické kolobežky, zdieľané skútre, zdieľané elektromobily až po  zdieľané bicykle. Dúfame, že pribudnú aj ďalšie

Peter Mesarč, Viceprezident, Mobilné Slovensko

NAŠA VÍZIA

Dvojtonové vozidlo slúžiace len na cestu z práce a do práce je ťažko tým najlepším spôsobom, akým by sa mala jedna osoba presúvať po meste – našťastie však vznikajú nové príležitosti ako cestovať efektívnejšie, akými sú zdieľané elektrické kolobežky, bicykle, motorky či malé elektrické autá .

Našou víziou je, že v nasledujúcich 5-10 rokoch sa bude vďaka platformám potreba vlastniť a pohybovať sa osobným automobilom minimalizovať. Nebude tak už potrebné, aby v každej rodine nutne museli byť dve vlastné autá. Veríme, že práve integrácia rôznych druhov služieb akými sú taxi, zdieľané autá, elektrické kolobežky, motorky, bicykle a mestské hromadné dopravy môže v budúcnosti výrazne uľaviť doprave v mestách. Bude stačiť mať jednu aplikáciu, ktorá Vám naplánuje tú najlepšiu a najpohodlnejšiu cestu kombinujúc rôzne druhy dopravy. Vlastné auto, v ktorom sedíte sami, už tak nebude nevyhnutne potrebné. A čím menej áut na cestách bude, tým viac priestoru vznikne pre obyvateľov miest. Parky, cyklotrasy, promenády, kaviarne či záhradky nám umožnia v meste viac žiť, než sa presúvať.

 

Náš tím

eduard

Eduard Suchánek

Prezident
peter

Peter Mesarč

Viceprezident
jan

Ján Keder

Člen kancelárie prezidenta
martin

Martin Zajíc

Revízor
1568366912148

Norbert Tóth

Člen

Stiahnite si dokument o organizácii Mobilné Slovensko

V dokumente nájdete všetky informácie o našej organizácii, vrátane našich cieľov a profilov zapojených spoločností

Členovia Mobilného Slovenska