V budúcnosti bude doprava založená na zdieľaných platformách s elektrickým pohonom,  ktoré prispejú k zníženiu jej ceny aj emisií. Spotrebitelia časom prirodzene prídu na to, že  nevlastniť auto je oveľa pohodlnejšie a lacnejšie. Pôjde o racionálne rozhodnutie  spotrebiteľa vnímajúc možnosti alternatívnych riešení. Európske cesty sú preplnené a  podľa rôznych štúdií ľudia strácajú až desiatky hodín mesačne uviaznutí v dopravných  zápchach, či hľadaním parkovacieho miesta. Takmer každé mesto v Európe trpí  znečistením ovzdušia, pre ktoré môže byť záchranným riešením využitie pohonu, ktorý neprodukuje CO2 na lokálnej úrovni.

“Zdieľaná doprava sa bude tešiť obľube širokej verejnosti iba v prípade, že sa jej používatelia budú správať ohľaduplne a zodpovedne”

Pre čo najrýchlejšie rozšírenie zdieľaných služieb je potrebné poskytovanie tzv. free-flow služieb, v rámci ktorých je možné vozidlo odstaviť kdekoľvek bez potreby vrátenia do dokovacích staníc. Je dôležité si uvedomiť, že zdieľaná doprava sa bude tešiť obľube širokej verejnosti iba v prípade, že sa jej používatelia budú správať ohľaduplne a zodpovedne k ostatným účastníkom cestnej premávky a vždy dôkladne zvážia miesto a spôsob parkovania požičaného vozidla.

O spoločnosti Blinkee

Služba Blinkee ponúka riešenie na problémy každého mesta tým, že redukuje počet áut  na cestách, šetrí čas strávený v dopravných zápchach, znižuje úroveň znečistenia  ovzdušia, znižuje hluk v mestách a redukuje čas potrebný na nájdenie parkovacieho  miesta. Prevádzkujeme komplexný systém zdieľania elektrických skútrov založený na  mobilnej aplikácii. Narastajúci počet zdieľaných e-skútrov výrazným spôsobom zníži počet  áut, keďže jeden skúter vystrieda viacero používateľov. Vozidlá blinkee.city sú tiché, neprodukujú lokálne škodlivé CO2 a používatelia majú k dispozícii parkovanie zadarmo. Skútre majú dosah až 60 km, najvyššia rýchlosť je limitovaná na 49 km / h. Skútre sú vhodné pre 2 osoby a sú vybavené úložným boxom, ktorý obsahuje prilby a hygienické  sieťky.